برای ثبت نام بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی می‌توان به دو صورت حضوری و غیرحضوری اقدام کرد. برای ثبت نام بیمه مشاغل آزاد به‌صورت حضوری کافی است به نزدیک‌ترین شعبه سازمان تامین اجتماعی سر بزنید. بعد از مراجعه به سازمان، فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید تا بعد از بررسی درخواست، نتیجه ظرف مدت ۲ ماه به شما اعلام شود.

یکی دیگر از روش‌های ثبت نام بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی، استفاده از خدمات غیرحضوری این سازمان است. برای این کار کافی است وارد سایت https://es.tamin.ir شوید و ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام و ورود به پنل کاربری، از طریق منوی «بیمه‌شدگان» موس را روی گزینه «بیمه‌شدگان خاص» نگه دارید. در نهایت روی گزینه «انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد» کلیک کرده و درخواست خود را ثبت کنید. در ادامه مراحل دیگر را بررسی می‌کنیم:

  • در صفحه جدیدی که باز می‌شود، پایین بخش «اطلاعات هویتی»، باید روی دکمه «مشاهده ضوابط و مقررات» کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی ثبت‌نام شوید.
  • در صورت موافقت با قوانین، با کلیک روی گزینه «موافقم» صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد.
  • در صفحه بعد باید صحت اطلاعات را تایید کرده و در صورت نیاز به اصلاح روی گزینه «اطلاعات نشانی نادرست است و باید اصلاح شود» کلیک کنید.
  • در مرحله بعدی جزئیات مربوط به احراز یا عدم احراز شرایط مقرر برای انعقاد قرارداد را مشاهده خواهید کرد.
  • در مرحله بعد باتوجه‌به توضیحات ارائه‌شده باید مبلغ حق بیمه ماهانه را تعیین کنید.
  • در پایان بعد از تایید اطلاعات، ثبت‌نام شما تکمیل خواهد شد.

این نکته را در نظر داشته باشید که ثبت نام بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی به‌صورت غیرحضوری برای افرادی است که پیش از این، سابقه ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی را داشته‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *