• بنا بر قانون تأمین اجتماعی، زمانی فرد شرایط دریافت غرامت را دارد که از طرف کارفرما، هیچ گونه حقوقی به او پرداخت نشود.
  • از طرفی فرد بیمه شده در صورتی می‌تواند اقدام به دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کند که موقتی از کار افتاده باشد. این مفهوم به این معنی است که اگر فرد به طور قطعی و دائم از کار افتاده شود و در واقع نقص عضو صورت بگیرد، دیگر شرایط دریافت غرامت دستمزد در ایام بیماری را نخواهد داشت؛ بنابراین می‌تواند برای دریافت حقوق و دستمزد خود به دنبال روش‌های دیگری برود.
  • به عنوان یک قانون مهم دیگر در رابطه با این مسئله، لازم به ذکر است تا زمانی که استراحت پزشکی فرد توسط پزشک تأیید شود، مطابق با گواهی پزشکی، امکان دریافت غرامت دستمزد وجود دارد. بنابراین اگر فرد در این دوره همچنان کار کند و در کنار دستمزد، غرامت ایام بیماری دریافت کند، مجرم شناخته می‌شود.
  • قابل توجه بیمه شدگان عزیز، غرامت دستمزد ایام بیماری، عمل‌های جراحی زیبایی را شامل نمی‌شود. بنابراین اگر فرد برای انجام عمل زیبایی، نتواند به طور موقت کار کند، امکان دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری را نخواهد داشت.
  • در صورتی که فرد قبل از بروز بیماری یا وقوع حادثه، در چند کارگاه مشغول به کار شود و حق بیمه پرداخت شده باشد؛ غرامت به صورت مجموع دستمزدها با در نظر گرفتن سقف حداکثر حقوق پرداخت خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *